Witamy w WordPressie. To jest twój pierwszy wpis. Edytuj go lub usuń, a następnie zacznij pisać!
Witaj, świecie!
utworzone przez siajo3@gmail.com | paź 12, 2024 | Bez kategorii | 1 komentarz
Witamy w WordPressie. To jest twój pierwszy wpis. Edytuj go lub usuń, a następnie zacznij pisać!
Piotr Majek
Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 6 lat doradza Klientom w kwestii użycia kryptografii, zarządzania kluczami szyfrującymi oraz ich odpowiedniej ochrony. Prywatnie fan strzelectwa dynamicznego, książek Andrzeja Pilipiuka oraz sportowych samochodów.
Łukasz Wołonciej
Business Development Manager z 18-letnim doświadczeniem, specjalizujący się w sprzedaży i wdrażaniu rozwiązań Big Data, w szczególności narzędzi analitycznych i sztucznej inteligencji dla dużych klientów z sektora publicznego i komercyjnego. Wspólnie z DataWalk i Enigmą zrealizował szereg kluczowych projektów m.in. dla Ministerstwa Finansów oraz Komendy Głównej Policji.
Podinsp. Przemysław Rejczak – Wydział Analizy Kryminalnej Biuro Wywiadu i Informacji Krymilanej KGP.
Policjant z 23 letnim doświadczeniem. Od 18 lat administrator merytoryczny centralnych systemów policyjnych do analizy informacji operacyjnych, biometrycznych, geoprzestrzennych oraz BIG DATA.
Kierownik projektów wdrażających w Policji nowoczesne narzędzia analityczne.
Paweł Czaplicki - Channel and Distributor Business Manager Eastern Europe, NVIDIA
Paweł dołączył do firmy NVIDIA w kwietniu 2022 r., aby zarządzać rozwojem sieci partnerów I dystrybutorów NVIDIA w krajach Europy Wschodniej.
Ma ponad 20-letnie doświadczenie w sprzedaży oprogramowania, sprzętu, sieci i rozwiązań dedykowanych w branży IT, głównie współpracuje z integratorami i dostawcami usług.
Wcześniej zdobywał doświadczenie między innymi w firmach Dassault Systemes, Honeywell, Siemens, Samsung czy Dell Technologies.
Patryk Jonczyk - Inżynier oraz absolwent Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego. Z branżą bezpieczeństwa IT związany od ponad 5 lat, a doświadczenie podparte jest licznymi projektami, szkoleniami oraz certyfikacjami. Na co dzień zajmuje się technologiami związanymi z bezpieczeństwem i ochroną cyfrowej tożsamości, silnym uwierzytelnianiem oraz zagadnieniami kryptografii.
Prywatnie miłośnik astronomii oraz nowinek technologicznych, entuzjasta kina Sci-Fi, fan dziedziny biologii.
Piotr Kulik – zajmuje się dostarczaniem rozwiązań cybersecurity dla dużych przedsiębiorstw i sektora publicznego, z branżą związany od 8 lat, interesuje się nowymi technologiami, hobbystycznie grywa na gitarze, prywatnie ojciec dwóch córek
Piotr Konieczny
Od ponad 16 lat dzielę się z ludźmi swoją wiedzą i pomagam największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu ich sieci przed atakami. Jestem założycielem Niebezpiecznika, największego w Polsce serwisu o cyberbezpieczeństwie. Niebezpiecznik to także prężnie działająca firma realizująca testy penetracyjne i szkolenia z cyberbezpieczeństwa (również dla osób nietechnicznych).
Od momentu startu Niebezpiecznika osobiście przeszkoliłem już ponad 500 000 osób, a niektórzy twierdzą, że moim ogólnopolskim cyklem wykładów “Jak nie dać się zhackować?” i darmowymi poradnikami na YouTube znacząco wpłynąłem na poziom bezpieczeństwa Polaków. Za największy sukces uważam to, że po moich wykładach ludzie naprawdę zaczynają korzystać z managera haseł lub klucza U2F. To realnie zwiększa ich bezpieczeństwo online i krzyżuje plany cyberprzestępcom. Jak widzisz, lubię edukować nawet w biogramie :-) I chyba to przekazywanie wiedzy dobrze mi wychodzi, bo moje filmiki z objaśnieniami scamów mają milionową oglądalność a na swoim koncie mam sporo wyróżnień za najlepsze prelekcje na największych polskich konferencjach poświęconych cyberbezpieczeństwu. Jestem też laureatem prestiżowej nagrody Digital Shapers 2018 magazynów Forbes i Business Insider oraz pomysłodawcą darmowej aplikacji CyberAlerty, dzięki której Polacy otrzymują błyskawiczne ostrzeżenia o atakach, które zagrażają ich prywatności lub umożliwiają cyberprzestępcom okradzenie ich z danych lub pieniędzy. Coś jak Alert RCB, ale dla cyberprzestrzeni i taki, który faktycznie działa ;-)
Poza Niebezpiecznikiem, dzielę się swoją wiedzą podczas zajęć ze studentami kilku uczelni, m.in. AGH i Akademii Marynarki Wojennej. Oprócz edukacji dorosłych, sporo czasu poświęcam tematyce bezpieczeństwa IT w kontekście najmłodszych. Jestem współautorem komiksu dla dzieci o cyberbezpieczeństwie oraz autorem kompleksowego poradnika pt. Cyberbezpieczeństwo dla Rodziców, który pokazuje jak najprościej i najskuteczniej kontrolować to, co dziecko robi w internecie, z jakich aplikacji korzysta i ile czasu spędza przed ekranami.
Prywatnie fascynuje mnie wszystko co związane z kawą (#TeamLelitBianca) i fotografią uliczną; strzelam z X100VI i GR3. Uwielbiam też osoby, które czytają biografie do końca :-)
Janusz Gałązka jest inżynierem ds. wsparcia sprzedaży w firmie Fudo Security, z blisko czteroletnim doświadczeniem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.
Jego główna specjalizacja, obejmuje rozwiązania związane z zarządzaniem dostępem uprzywilejowanym (PAM) oraz ochroną infrastruktury cyfrowej.
Andrzej Bartosiewicz
Doktor informatyk, 30 lat w branży IT, ekspert cyberbezpieczeństwa w obszarze IT oraz systemów automatyki przemysłowej – ICS. Absolwent informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, uzyskał doktorat z informatyki na Politechnice Warszawskiej.
Pracował dla największych firm i koncernów światowych. Przez 4 lata pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Dyrektorów międzynarodowej organizacji CENTR. Prowadził liczne projekty międzynarodowe z obszaru cyberbezpieczeństwa na rzecz Komisji Europejskiej na Bałkanach oraz reprezentował Rząd RP w Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej (ITU) w Genewie. Członek Rady Naukowej Centrum Badawczego „Cyberbezpieczeństwo” Politechniki Warszawskiej oraz założyciel i prezes stowarzyszenia CISO #Poland.
Krzysztof Łuka
Jestem absolwentem Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Elektroniki. Dzięki stażowi w AMD, w tym jako inżynier wsparcia sprzedaży (FAE) i regionalny menedżer sprzedaży, zdobyłem szerokie doświadczenie w dziedzinie półprzewodników, w szczególności w zakresie procesorów CPU i GPU. Moje główne kompetencje obejmują przekładanie złożonych rozwiązań technicznych na atrakcyjne strategie sprzedaży, wspieranie silnych relacji z klientami i rozwój regionalnego biznesu. AMD od ponad pięciu dekad z powodzeniem odnajduje się na bardzo konkurencyjnym rynku IT poprzez innowacyjne rozwiązania i dogłębne zrozumienie branży półprzewodników. Moja misja jest zbieżna z wizją AMD – przesuwanie granic technologii.
Marek Stodolak
Commvault
Pomaga klientom sektora publicznego nabywać technologie, które usprawniają i poprawiają funkcjonowanie administracji.
Od blisko 20 lat związany z branżą IT, jest absolwentem Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Śląskiej oraz ukończył z wyróżnieniem program Sales Management Mastery w Instytucie Rozwoju Sprzedaży i Marketingu.
Zdobywał doświadczenie pracując u dostawców i integratorów, co od siedmiu lat wykorzystuje w Commvault wspierając klientów w procesie transformacji cyfrowej.
Zbudowanie relacji i zrozumienie potrzeb klienta to jego codzienne wyzwania, w których pomaga mu zasadę Winstona Churchilla: "Aby coś poprawić, trzeba to zmienić, a aby osiągnąć doskonałość, trzeba zmieniać często".
Uczestniczył w wielu strategicznych i ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa Państwa Polskiego projektach informatycznych. Jego praktyczna znajomość przepisów prawa zamówień publicznych znacząco przyczyniła się do rozwoju biznesu Commvault w tym sektorze rynku w Polsce.
Bogate w wydarzenia życie zawodowe Marek bilansuje aktywnościami sportowymi i czasem spędzonym z rodziną. W wolnych chwilach oddaje się lekturze biografii znanych postaci.
Piotr Lubiński od 16 lat profesjonalnie związany z branżą cyberbezpieczeństwa. W swojej karierze porusza się po różnych obszarach tematycznych bezpośrednio związanych z Zarządzaniem Tożsamości oraz Dostępem. Doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując z wieloma wiodącymi producentami rozwiązań IGA. Zajmuje się doradztwem wdrożeniowym dla mniejszych przedsiębiorstw, jak i dla korporacji o zatrudnieniu sięgającym kilkuset tysięcy pracowników. Od 4 lat współpracuje z Omada Identity na stanowisku Głównego Konsultanta.
Patryk Widz - Solutions Architect w Cisco, gdzie od prawie trzech lat specjalizuje się w wdrażaniu i testowaniu rozwiązań z rodziny Observability. Na co dzień współpracuje z klientami z Polski, Czech, Słowacji oraz Bałkanów, pomagając im optymalizować i monitorować ich infrastrukturę oraz systemy IT.
Patryk dołączył do Splunk poprzejęciu firmy przez Cisco i obecnie promuje połączone portfolio obu firm. Jego doświadczenie i wiedza techniczna przyczyniają się do sukcesu wielu projektów.
Patryk jest pasjonatem dzielenia się wiedzą i chętnie występuje na konferencjach. Prywatnie jest zapalonym rowerzystą szosowym, często widywanym na lokalnych trasach, gdzie z zapałem pokonuje kolejne wyzwania terenowe m.in. w pobliżu Kazimierza Dolnego z okolic którego oryginalnie pochodzi.
Tomasz Jangas
Ekspert i entuzjasta w zakresie technologii oraz rozwoju, bardzo dobrze rozumiejący biznes i posiadający bogate, ponad 24 letnie doświadczenie konsultingowe, zdobyte podczas pracy w Hitachi i w HPE.
Obecnie architekt rozwiązań, pomagający klientom i partnerom biznesowym Hitachi w regionach CEE oraz CIS.
Posiada doświadczenie i wykształcenie zarówno w obszarze IT (magister inżynier informatyki Politechniki Łódzkiej), jak również w obszarze biznesu (MBA w Akademii Leona Koźmińskiego).
Dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem na blogu TomaszJangas.com
Założyciel i współwłaściciel kilku spółek, w których pomaga między innymi rozwijać strategię oraz tworzyć produkty i usługi.
Łukasz Bromirski CISCO
Odpowiadam za zespół budujący firewalle Cisco Systems. Uwielbiam zajmować się skalowaniem i zabezpieczaniem internetu. Oprócz utrzymywania aktualnych certyfikatów eksperckich i występów na konferencjach, zajmuje się utrzymaniem wielu ogólnodostępnych projektów z pogranicza bezpieczeństwa cyfrowego i architektury internetu.
TOMASZ TRUSZKOWSKI - Zastępca Dyrektora Pionu Architektury Rozwiązań i Strategii. Absolwent Politechniki Rzeszowskiej, na kierunku Informatyka. Ukończył również Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunku Informatyka i Ekonometria. Z Enigma SOI związany od ponad 11 lat.
Związany z takimi podmiotami jak: Comp Rzeszów – późniejsze Asseco, Instytut Pamięci Narodowej oraz NTT Ltd. Rozpoczął współpracę z Enigmą w 2011 roku.
Praca w IT to dla niego możliwość kreowania rozwiązań, które wspierają potrzeby biznesowe klientów. Uważa, że dobry Architekt systemowy powinien umieć być w pierwszej kolejności świetnym analitykiem, aby zrozumieć potrzeby klienta, następnie w roli architekta zaprojektować rozwiązanie, które jest wypadkową potrzeb biznesu. Zdaniem Tomasza Truszkowskiego cyberbezpieczeństwo jest fundamentem działalności firmy Enigma SOI. W trakcie swojej kariery zawodowej był zaangażowany w szereg projektów mających na celu ochronę danych w czołowych instytucjach administracji publicznej. Jego zdaniem dobry system w zakresie cyberbezpieczeństwa powinien być niezauważalny dla użytkownika, to jest działać w tle wspomagając dotychczasowy sposób pracy.
dr inż. Artur Krystosik - Współzałożyciel i pracownik kadry zarządzającej firmy ENIGMA Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o. (GK COMP), od 1994 r. pracownik naukowy Instytutu Informatyki Politechniki Warszawskiej.
Twórca i współtwórca większości rozwiązań firmy opartych o technologię PKI. Pełnił rolę głównego architekta i zarządzającego projektami rozwiązań z dziedziny cyberbezpieczeństwa w firmie Enigma, pracując nad takimi rozwiązaniami jak np. CENTAUR (bezpieczna komunikacja w infrastrukturze klucza publicznego (PKI), PEM-HEART (standardowy zestaw funkcji służących kryptograficznemu szyfrowaniu wiadomości, wspierając ochronę integralności wiadomości, uwierzytelnianie, niezaprzeczalność autora oraz poufność), KryptoMail (bezpieczny system poczty elektronicznej).
W kluczowych projektach firmy pełnił funkcje kierownika technicznego, architekta rozwiązań, eksperta ds. architektury, konsultanta ds. bezpieczeństwa, konsultanta ds. ciągłości działania i bezpieczeństwa informacji.
Bierze czynny udział w życiu naukowym w kraju i za granicą, uczestniczy w komitetach naukowych, zespołach eksperckich i obserwatorów, organizuje lub współorganizuje konferencje naukowe. Autor wielu publikacji naukowych.
Prywatnie kapitan jachtowy.
Administratorem danych osobowych jest firma Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Jutrzenki 116. Tel. 22 570 57 10, email: biuro@enigma.com.pl.
Bezpieczeństwo Państwa danych osobowych jest dla nas bardzo ważne. Od lat nasza firma zajmuje się ochroną informacji. Świadczymy usługi i oferujemy produkty mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa systemów naszych klientów. Systematycznie i profesjonalnie podchodzimy do bezpieczeństwo danych w naszej firmie. Nasz system zarządzania jest regularnie certyfikowany na zgodność z normami ISO 9001 (jakość), AQAP 2110 (jakość w systemach NATO), ISO 27001 (bezpieczeństwo informacji). Zależy nam, aby informacje skierowane do Państwa były zrozumiałe i klarowne, w przypadku wątpliwości prosimy o skontaktowanie się z nami.
Państwa dane są przetwarzane przez firmę Enigma w celu utrzymywania kontaktów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą na podstawie przesłanki uzasadnionego prawnie interesu.
Dane mogą również być powierzane podmiotom, które świadczą na rzecz Enigmy usługi wiążące się z przetwarzaniem danych osobowych, z zastrzeżeniem, że podmioty te przetwarzają dane wyłącznie w imieniu Enigmy i nie nabywają żadnych samodzielnych praw do ich przetwarzania.
Dane są kasowane, gdy nie są już przydatne dla celu, dla którego zostały zebrane. Pełne usunięcie danych z systemów informatycznych następuje sukcesywnie (w zależności od możliwości technicznych systemu, w tym okresu przechowywania kopii zapasowych), w ciągu 6 miesięcy od daty skasowania.
Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo żądania dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo przenoszenia danych.
Osoba, której dane dotyczą ma prawo wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych skutkuje brakiem możliwości nawiązania kontaktu przez firmę Enigma.
Strona www.enigma.com.pl korzysta z „cookies”, tzw. „ciasteczek”, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: Jacek Pokraśniewicz, e-mail: iod@enigma.com.pl
Cześć, to jest komentarz.
Aby zapoznać się z moderowaniem, edycją i usuwaniem komentarzy, należy odwiedzić ekran komentarzy w kokpicie.
Awatary komentujących pochodzą z Gravatara.